Valgesalu on paradiis neile, kes armastavad loodust ja aja veetmist värskes õhus

Valgerand on kindlasti üks Pärnu lahe kauneimaid paiku. Mererand on suvepealinnast umbes 6 km kaugusel. Valgesalu elanikele jääb see tükike paradiisi linnulennult vaid kilomeetri kaugusele. Puhkamiseks, aktiivseks ajaviiteks ning supluskohana on rand armastatud nii kohalike kui ka kaugemalt tulnud suvitajate hulgas. Uurimegi lähemalt, mida täpsemalt see piirkond pakub.

Valgeranna eripära

Valgeranna eeliseks teiste Eesti randade ees on avatus lõunapäikesele, ilma kivideta ja liivane merepõhi ning keskmisest soojem veetemperatuur tänu madalale Pärnu lahele. Männimetsaga ääristatud mererand on turvaline ja mõnus paik ning siin on igati sobilik kogu perega kvaliteetaega veeta, sest tegevusi leidub igas vanuses rannasõbrale. Visuaalset omapära lisab kaunis valgustatud promenaad, kus rannalisi ootab ees tervelt kolm vaateplatvormi. Märkimisväärseim on 9 meetri kõrgune vaatlustorn. Pere pisematele on siin samuti mõeldud – lapsed saavad aega veeta mänguväljakul või liivalosse ehitades ja supeldes.

Loodusega ühenduses elupaik

Valgesalu piirkonna teeb ainulaadseks just looduslähedus. Kujuta ette kui mõnus on avastada looduskaunist ümbrust ümbrust jalgsi- või jalgrattamatku ette võttes, telkides, piknikku pidades, paadiga sõites või kala püüdes, korjata värskeid marju või seeni, tegeleda loodusvaatluse, ronimise või veespordiga ning seda kõike linnakärast eemal. Valgesalu ümbrus pakub piiramatult võimalusi looduse ilu, värske õhu ning aktiivse puhkuse nautimiseks. Tänapäeval pole sugugi nii tavaline, et akud saab täis laadida oma kodus ja selle ümbruses. Siin on see täiesti võimalik.
Näiteks on ranna võimsate mändide ladvus Valgeranna Seikluspark. Tegemist on erilise väljakutsega, mis pakub ühtlasti nii keha kui vaimu arendavat tegevust. Sobiva raja leiab igaüks – vanusest, soost ja füüsilisest vormist sõltumata. Pargis on erineva raskusega rajad, sealhulgas kiired laskumised trossteedel ning eraldi seiklusrajad pere kõige pisematele.
Mõistagi on Valgeranna piirkond igati sobilik veespordi armastajatele. Lisaks mererannale on lähedal ka Audru jõgi ning Valgesalu arenduse keskele on planeeritud luua paadiga sõidetav tehisjärv. Õnneks on Seikluspark võtnud endale koostööpartneriks on Aloha Surfi, kes laenutab huvilistele SUP aerulaudu, kayakke, purjelaudu ja skimboard’e. Siinsetel elanikel on ka suur eelis. Nimelt tuleb jõele paadisild, et oleks võimalus oma paate kodu lähedal hoida ning koduhoovist otse jõele või merele sõita. Lisaks saab suvisel ajal mugavalt supelda oma kodukohas ning loodetavasti saab siinsel tehisjärvel talviti ka uisutada. Kuid see pole veel sugugi kõik. Piirkonnas on veel teisigi huvitavaid asutusi ja tegevusi, seda nii väikese tasu eest kui ka täiesti tasuta. Näiteks asub Valgeranna juures golfiväljak, disgolfirada, võrkpalliplats ja erinevad terviserajad ning umbes 5 km kaugusel on isegi motoringrada ja hobusetallid. Kindel on see, et igaüks leiab siin endale midagi meelepärast.

Vaatega einestamine

Kui värskes õhus on piisavalt aega veedetud võib kõht ootamatult tühjaks minna. Selleks, et teada saada, kuhu võiks Valgesalu elanik kodu lähedale einestama minna, toome väikese ülevaate millised erinevad ja huvitavad söögikohad Valgeranna läheduses asuvad.
Valgeranda saabudes ei jää märkamatuks Doberani Rannamaja, mis asub otse mere ääres. Mugava asukoha tõttu saab vajadusel kerge kõhutäie või väikese värskenduse võtta kohe randa jõudes. Kohvikus viibides on külastajal võimalus valida, kas nautida merevaadet avaralt terrassilt või olla hoopis päikese eest peidus siseruumides. Menüüs on nii kerged suupisted, salatid, kui ka toekamad praed ning Rannamaja teenuseid saab kasutada ka talveperioodil. Siin on võimalus korraldada nii suuremaid koosviibimisi, sünnipäevi kui nautida oma seltskonnaga nende mõnusat saunamaja ja seda kõike väga mugavalt, oma kodu vahetus läheduses. Suvisel ajal korraldatakse siin toredaid üritusi – jaanipäev, muinastulede öö jm.
Arhitektuuri ja ajaloohuvilistel soovitame sööma minna Villa Andropoffi. Lisaks visuaalselt põnevale hoonele ja söögikohale, kuulub villa territooriumi juurde uhke välimusega endine kinomaja, mänguväljak ja võrkpalliplats. Algselt oli see paik rajatud Nõukogude Liidu kommunistliku partei juhtidele ja nende külalistele. Suvituskoht on selle tõttu nimetatud Juri Andropovi järgi, sest peamaja ehituskäsk tuli tema valitsuselt. Paiga ajaloolisust on hästi säilitatud ning Villa Andropoff on selle tõttu ka kohalik vaatamisväärsus. A la carte restoran on avatud vaid suveperioodil, kuid muudel aegadel saab siin einestada ettetellimisel – ürituste ja gruppide tarbeks. Lisaks maitseelamusele teeb selle paiga ainulaadseks kaunis miljöö. Restorani väliterrass avaneb vaatega liivaranna poole, kus on eriti romantiline paarikestel õhtusööki nautida. Villa Andropoffis on olemas ka baar, kus on lisaks jahutavatele ja soojendavatele jookidele on võimalus mängida ka piljardit ning vaadata spordikanaleid.

Moodsama miljöö eelistajatele soovitame külastada White Beach Golf restorani, mille köök on stiililt euroopalik – kasutatakse võimalikult palju värskeid ja naturaalseid toorained. Menüüst leiab igaüks midagi oma maitsele. Vahelduseks merevaatele, teeb White Beach Golf restoranis einestamise ainulaadseks väliterrassilt avanev vaade rohelisele kuppelmaatsikule – golfiväljakule. Suveperioodil on restoran avatud igapäevaselt ning külaliste käsutuses on nii 80 kohaline saal ja juba mainitud suurepärase vaatega 90 kohaline välisterrass.

Tagasi koju

Kui ümbrusega on piisavalt tutvust tehtud, meelt lahutatud ja kõhud täidetud, rõõmustab uue elurajooni elanikke kindlasti see, et rohelus ja veelähedus ei ole ainult kodust eemal vaid ka oma koduhoovis. Igal krundil on oma aed, kus on mõnus lõõgastuda ning jõe ja järve äärde saab minna igaüks. Maalilised vaated ja värske õhk – see on keskkond, mis on loodusest ümbritsetud. Siin on mõnus ja rahulik elada.

By |2019-02-06T14:22:38+03:00veebruar 6th, 2019|Blogi|0 Comments